MASAŻ BAMBUSEM

Masaż bambusem to całkowicie nowy sposób, dzięki któremu uwolnione zostaną Państwa ciała i umysły od skutków życia w ciągłym pośpiechu, stresie i przemęczeniu. Większość znanych mi osób uważa, że jest to masaż chiński, jednak jak powszechnie wiadomo, jego twórcą jest Francuz, który swoją inspirację zaczerpnął od pand, ocierających się pędami bambusa.

Jak wykonuję masaż?

Masaż bambusem zaczynam od delikatnego podgrzania bambusowej łodygi. Każdy kij bambusowy jest inny – różnią się one przekrojem i długością, dlatego dbam o to, aby były jak najlepiej dostosowane do Państwa potrzeb. Na początku używam większych pałeczek, żeby wymasować większe obszary ciała, następnie wybieram pałeczki bambusowe i miotełki, które przeznaczone są dla mniejszych części ciała. Podczas masażu wykorzystuję technikę wałkowania, co prowadzi do rozluźnienia mięśni. Oprócz bambusów korzystam również ze specjalnych olejków, dzięki czemu masaż staje się również formą aromaterapii. Najczęściej rozpoczynam masaż od stóp, a następnie stopniowo przenoszę w górę do karku.

Masaż bambusem, który wykonuję, trwa średnio od 45 do 60 minut – czas jest zależny od potrzeb danego pacjenta.

Jakie są działania?

Podstawową i  najważniejszą funkcją tego masażu jest to, że jest on masażem leczniczym, a co za tym idzie, poprawia krążenie krwi i limfy w ciele. Zabieg ten dociera nawet do tkanek głębokich, zatem zwiększa się dotlenienie komórek. Usprawnia również działanie układu trawiennego, dzięki czemu pomaga pozbyć się szkodliwych toksyn z organizmu.

Efekty takiego masażu

Masaż bambusem działa całościowo, co oznacza, że działa na cały organizm. Dzięki niemu osiągniecie Państwo stan pełnego odprężenia, wyciszenia, rewitalizacji i regeneracji. Masaż zadziała relaksująco, ukoi bóle pleców oraz mięśni, zmniejszy napięcie mięśniowe i nerwowe. Pozytywnie wpłynie na samopoczucie, co załagodzi stany depresyjne.

Zalecenia do wykonania masażu.

Jak już zostało wspomniane, masaż pełni również rolę leczniczą, dzięki czemu jest w stanie pozytywnie wpłynąć na dolegliwości, a także pomóc w pełnym zrelaksowaniu się. Zabieg polecam osobom, które:

– mają problem z cellulitem,

– odczuwają braki aktywności fizycznej,

– zmagają się ze zmianami skórnymi,

– cierpią na ogólne złe samopoczucie,

– odczuwają bóle mięśni i pleców.

Zaznaczam również, że ten masaż nie jest dla każdego. Oto przeciwwskazania:

– ciąża,

– nowotwory,

– krwotoki lub ich ryzyko wystąpienia,

– choroby przebiegające w stanie zapalnym.

Serdecznie zapraszam na moje masaże!

Zapraszam do kontaktu!