MASAŻ CZEKOLADĄ

Na czym polega masaż czekoladą?

Podczas masażu czekoladą wykorzystywane są klasyczne techniki, które wykonuję przy wykorzystaniu ciemnej czekolady i oleju kokosowego. Czekoladę nakładam wraz z olejkami aromatycznymi na poszczególne części ciała, na których wykonuję zabieg. Po przeprowadzeniu masażu owijam Państwa ciało folią i kocem na czas od 15 do 25 minut. Po tym czasie odwijam je i starannie zmywam czekoladę.

Dlaczego akurat czekolada?

Czekolada, którą wykorzystuję, zawiera bogate i cenne składniki, wśród których wymienić należy przede wszystkim witaminy z grupy A, B i E. Oprócz całej gamy witamin, w czekoladzie znajdują się także lipidy i magnez. Czekolada zapobiega również przedwczesnemu starzeniu się organizmu, ponieważ jest źródłem przeciwutleniaczy.

Czy zabieg można wykonać u każdego?

Niestety istnieje kilka przeciwwskazań dla wykonania tej przyjemności. Jeśli jesteście osobami, które zmagają się z gorączką, chorobami skóry, stanami zapalnymi skóry, zaburzeniami krążenia, zmianami nowotworowymi, cukrzycą lub skaleczeniami, powinniście zrezygnować z masażu czekoladą.

Dla kogo jest ten masaż?

Zabieg ten zawiera elementy masażu klasycznego, więc wskazania do niego są podobne. Polecam ten masaż wszystkim tym, którzy pracują ciężko fizycznie i czują, że ich mięśnie są zmęczone. Również osoby, które zmagają się bólami kręgosłupa, zachęcam do jak najszybszego skorzystania z mojego masażu czekoladą w celu poprawienia swojej kondycji zdrowotnej. W przypadku gdy w swojej pracy spotykacie się Państwo ze stresem i często jesteście zdenerwowani, także zapraszam do mojego gabinetu na wizytę. Zabieg ma działania przeciwbólowe, świetnie obniża poziom stresu, a to wszystko dzięki wykorzystaniu wspaniałej czekolady! Już sam zapach podwyższa poziom endorfin i serotoniny, przez co wpływa pozytywnie na odczuwanie przyjemności i poprawę humoru.

Jakie korzyści osiągnie skóra po takim zabiegu?

Uważam, że największym atutem masażu czekoladą jest fakt, iż skóra staje bardziej jędrna. Drugim ważnym atutem są przeciwutleniacze – dzięki temu, iż stosuję produkty, które mają więcej niż 35% czystego kakao, dbam o rewitalizację Państwa skóry. Czekolada pełni też świetną funkcję, jako środek nawilżający. Polecam ten zabieg wszystkim osobom, które mają problemy z suchością skóry.

Zapraszam do kontaktu!