MASAŻ RELAKSACYJNY

Jaki jest jego cel?

Najważniejszym celem masażu relaksacyjnego, jak sama nazwa wskazuje, jest zrelaksowanie pacjenta, a także jego odstresowanie, rozluźnienie i wyciszenie. U mnie to wszystko osciągnięcie!

Technika wykonywania

Podczas wykonywania masażu, będziecie mogli Państwo poczuć ruchy takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i potrząsanie. Terapię najczęściej kończę długim podłużnym głaskaniem, co wykonuję nie bez powodu, gdyż, jak zauważyłam, ma ono działanie uspokajające i wyciszające pacjenta. Podczas masażu będziecie mogli zauważyć, że wykorzystuję techniki, które wykonywane się powoli, symetrycznie i głęboko. W ten sposób chcę zmniejszyć pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych w skórze oraz obniżyć napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych. Nie stosuję gwałtownych technik. Gdy masuję kark lub głowę, używam opuszków palców lub kłębów kciuków, natomiast przy masażu dużych powierzchniach ciała używam całych dłoni.

Jaki efekt daje zabieg?

Po skorzystaniu z masażu relaksacyjnego będziecie Państwo odprężeni i zrelaksowani. Masaż relaksacyjny wpływa na wiele aspektów pracy organizmu, między innymi:

– stymuluje układ limfatyczny,

– poprawia metabolizm,

– niweluje dolegliwości bólowe.

Jak się przygotować do masażu?

Drodzy Państwo, z waszej strony prosiłabym o wyciszenie i głębokie skupienie na masażu, a także o wyłączenie wszystkich urządzeń, które mogłyby zakłócić Wasz spokój. Z mojej strony mogę zagwarantować odpowiednio przygotowany gabinet, który pozwoli Państwu na głębokie odprężenie oraz zatopienie się w błogich myślach. To jednak nie wszystko, zadbam także o odpowiedni zapach oraz muzykę, które pozwolą na większe odprężenie się. Ważne jest także światło, które nie może być przytłaczające.

Kiedy warto skorzystać?

Z masażu relaksacyjnego warto, a nawet należy skorzystać, jeśli odczuwacie lub zmagacie się Państwo z nerwowością, bezsennością, chronicznym zmęczeniem czy nawet nadpobudliwością. Szczególnie polecam go osobom, które żyją w ciągłym pośpiechu oraz pod wpływem silnego stresu. Po moim zabiegu z pewnością odczujecie różnicę. Będziecie Państwo odprężeni, zrelaksowani, a także poczujecie przywrócony spokój wewnętrzny i harmonię.

Czy są jakieś przeciwskazania lub niebezpieczeństwa?

Mogę Państwa zapewnić, że nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań przeciwko stosowaniu zabiegu, ponieważ jest on całkowicie bezpieczny. Jeśli jednak jego zastosowanie budzi jakiekolwiek wątpliwości u Państwa, możecie to najpierw skonsultować ze mną lub ze swoim lekarzem.

Zapraszam do kontaktu!