Jo-Alpa

KYNOTERAPIA

Dogoterapię, czyli terapię przy współudziale psa, polecam przede wszystkim do edukacji oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, w terapii dla osób z autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną czy pomocy osobom starszym.

Mogę wszystkich Państwa zapewnić, że dzięki udziale w moich zajęciach, wzrośnie efektywność zarówno rehabilitacji, a także procesu terapeutycznego.

Jako doświadczony terapeuta mogę, z czystym sumieniem polecić tę formę terapii wszystkim, ponieważ kontakt ze zwierzęciem pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami oraz pozwoli Państwu na osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

Joanna Sobierajska - dogoterapia

Jak to wygląda?

Dogoterapia jest najczęściej formą zajęć odbywających się w kilkuosobowych grupach, ale każdy pacjent jest inny, dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że należy podchodzić indywidualnie do każdego przypadku. Mam świadomość tego, że nie każdy lubi pracować w grupie, dlatego nie musicie się tym Państwo przejmować.

Moje psy, z którymi pracuję, są stworzone do tej pracy.

Zawsze, ale to zawsze są łagodne, przyjazne i chętne do zabawy. Ich pozytywna energia przekłada się na dobre samopoczucie pacjentów i zachęca do aktywności. Podczas prowadzonych przez mnie zajęć będą wykonywane rozmaite ćwiczenia, pozwalające pacjentowi nawiązać bliskie relacje ze zwierzętami i jednocześnie nabrać większej pewności siebie, co znacząco zwiększy skuteczność innych metod rehabilitacji.

Jakie można odnieść korzyści?

Sposób prowadzenia przez mnie dogoterapii pozwoli Państwu rozwinąć umiejętności interpersonalne, komunikacyjne, a także podniesiecie swoją samoocenę. Dzięki pracy z moimi psami nie tylko nauczycie się mocniej zaznaczać swoje granice i jasno wyrażać swoje poglądy, ale również skoncentrujecie się na reakcjach odbiorcy. Zauważyłam, że osobami, które najwięcej korzystają z tej formy terapii są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które zaskakują swoich rodziców zdobytą na moich zajęciach wiedzą dotyczącą języka psów oraz poziomem trudności ćwiczeń, wykonywanych wraz z moimi psami.

Ważną kwestią, o której chciałabym Państwu powiedzieć, jest sposób postępowania w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Na moich zajęciach nauczę metod radzenia sobie w przypadku ataku psa, jak również tzw. profilaktyki, czyli właściwego zachowania się, aby do takiego ataku w ogóle nie doszło.

Nie zapominam również o tych, którzy mają obawy przed spotkaniem z psem, ze względu na negatywne doświadczenia lub ze względu na wewnętrzny brak zgody na bliski kontakt ze zwierzętami. Gwarantuję Państwu, że dzięki mojej autorskiej terapii na zawsze pozbędziecie się niechęci do kontaktu z psami i przekonacie się, że zabawa, przebywanie z nimi wpłynie pozytywnie na Państwa samopoczucie i pozwoli na rozwój zarówno pod względem fizycznym, jak również wewnętrznym.

Jaki pies jest odpowiedni do terapii?

Joanna Sobierajska - jo-alpa - zooterapia

Najczęściej spotykanymi rasami w dogoterapii są Golden Retriver i Labrador Retriver, a także Owczarek Niemiecki. Osobiście preferuję te ostatnie, gdyż wg mnie inteligencją i posłuszeństwem przewyższają pozostałe rasy.

To właśnie u mnie spotkacie się Państwo z tymi niesamowitymi pieskami.

Wyróżniają się naturalną chęcią do współpracy z człowiekiem. Moi pacjenci je uwielbiają, ponieważ są inteligentne, łagodne, szybko się uczą i wzbudzają zaufanie. Moje psy zostały poddane odpowiedniemu procesowi nabywania norm i wzorców zachowań. Odbyły ważne szkolenia od najmłodszych lat i odbywają cykliczne wizyty u weterynarza, więc jak Państwo widzicie, jestem odpowiednio przygotowana. Zapraszam serdecznie na zajęcia z moimi psiakami!