Jo-Alpa

Poznaj moje alpaki

Teddy

Przystojniaczek, przywódca stada, o naturze upartego osiołka. Najbardziej łakomy ze wszystkich. Trzeba pilnować, żeby nie zjadł wszystkich smaczków pozostałym alpakom. Super łagodny, urodziwy, z najbardziej delikatną i miękką wełną, niczym puszek. Kumpluje się z Hugiem i razem jeżdżą do niepełnosprawnych dzieci.

Hugo

Jest najspokojniejszy ze wszystkich alpak i uwodzi głębią swego spojrzenia. Delikatny, nienachalny, czeka do momentu, aż dziecko podejmie wewnętrzna decyzję, że może się zbliżyć do niego. Kumpel Teddyego, tworzą razem zgrany team. Jego runo jest gęste, skręcone i sztywne – najlepiej wygląda, kiedy jest ostrzyżony na „irokeza”.

 

Wilczek

To super ciekawski gość – zawsze pierwszy przychodzi się przywitać, musi wszystkich obwąchać i rozdaje buziaczki. Pierwszy wszczyna bójki z pozostałymi chłopakami. Równie łakomy jak Teddy, choć nie wszystko mu smakuje. Jego imię wywodzi się bezpośrednio z koloru jego umaszczenia – jest po prostu szaro-brązowo-czarny. Zawsze musi być przed wszystkimi.

Dyzio

Jego imię oddaje jego charakter, jak w poezji Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”. Ma „zawiechy”, stoi i myśli albo udaje, że nie rozumie, o co chodzi. Najmłodszy, ale największy z całej czwórki. Jest nieśmiały, wrażliwy na zapachy, potrzebuje więcej czasu, aby zaufać nowo poznanej osobie. Ma bardzo miękką wełnę, niczym pluszowa przytulanka.