DOGOTERAPIA
Dogoterapię, czyli terapię przy współudziale psa, polecam przede wszystkim do edukacji oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, w terapii dla osób z autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną czy pomocy osobom starszym.
Mogę wszystkich Państwa zapewnić, że dzięki udziale w moich zajęciach, wzrośnie efektywność zarówno rehabilitacji, a także procesu terapeutycznego.
Jako doświadczony terapeuta mogę, z czystym sumieniem polecić tę formę terapii wszystkim, ponieważ kontakt ze zwierzęciem pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami oraz pozwoli Państwu na osiągnięcie wewnętrznego spokoju.
Jak to wygląda?
Dogoterapia jest najczęściej formą zajęć odbywających się w kilkuosobowych grupach, ale każdy pacjent jest inny, dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że należy podchodzić indywidualnie do każdego przypadku. Mam świadomość tego, że nie każdy lubi pracować w grupie, dlatego nie musicie się tym Państwo przejmować.
Moje psy, z którymi pracuję, są stworzone do tej pracy.
Zawsze, ale to zawsze są łagodne, przyjazne i chętne do zabawy. Ich pozytywna energia przekłada się na dobre samopoczucie pacjentów i zachęca do aktywności. Podczas prowadzonych przez mnie zajęć będą wykonywane rozmaite ćwiczenia, pozwalające pacjentowi nawiązać bliskie relacje ze zwierzętami i jednocześnie nabrać większej pewności siebie, co znacząco zwiększy skuteczność innych metod rehabilitacji.
Chcesz zaprosić moje psy do Twojej placówki?
Jakie można odnieść korzyści?
Sposób prowadzenia przez mnie dogoterapii pozwoli Państwu rozwinąć umiejętności interpersonalne, komunikacyjne, a także podniesiecie swoją samoocenę. Dzięki pracy z moimi psami nie tylko nauczycie się mocniej zaznaczać swoje granice i jasno wyrażać swoje poglądy, ale również skoncentrujecie się na reakcjach odbiorcy. Zauważyłam, że osobami, które najwięcej korzystają z tej formy terapii są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które zaskakują swoich rodziców zdobytą na moich zajęciach wiedzą dotyczącą języka psów oraz poziomem trudności ćwiczeń, wykonywanych wraz z moimi psami.
Ważną kwestią, o której chciałabym Państwu powiedzieć, jest sposób postępowania w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Na moich zajęciach nauczę metod radzenia sobie w przypadku ataku psa, jak również tzw. profilaktyki, czyli właściwego zachowania się, aby do takiego ataku w ogóle nie doszło.
Nie zapominam również o tych, którzy mają obawy przed spotkaniem z psem, ze względu na negatywne doświadczenia lub ze względu na wewnętrzny brak zgody na bliski kontakt ze zwierzętami. Gwarantuję Państwu, że dzięki mojej autorskiej terapii na zawsze pozbędziecie się niechęci do kontaktu z psami i przekonacie się, że zabawa, przebywanie z nimi wpłynie pozytywnie na Państwa samopoczucie i pozwoli na rozwój zarówno pod względem fizycznym, jak również wewnętrznym.
Czego uczą się dzieci podczas dogoterapii? Przeczytaj tu:
Jaki pies jest odpowiedni do terapii?
Najczęściej spotykanymi rasami w dogoterapii są Golden Retriver i Labrador Retriver, a także Owczarek Niemiecki. Osobiście preferuję te ostatnie, gdyż wg mnie inteligencją i posłuszeństwem przewyższają pozostałe rasy.
To właśnie u mnie spotkacie się Państwo z tymi niesamowitymi pieskami.
Wyróżniają się naturalną chęcią do współpracy z człowiekiem. Moi pacjenci je uwielbiają, ponieważ są inteligentne, łagodne, szybko się uczą i wzbudzają zaufanie. Moje psy zostały poddane odpowiedniemu procesowi nabywania norm i wzorców zachowań. Odbyły ważne szkolenia od najmłodszych lat i odbywają cykliczne wizyty u weterynarza, więc jak Państwo widzicie, jestem odpowiednio przygotowana. Zapraszam serdecznie na zajęcia z moimi psiakami!