Jo-Alpa

Alpakoterapia

Chciałam Państwa serdecznie zaprosić na alpakoterapię. Jest to nowoczesna dziedzina zooterapii, na której pacjent, wraz z terapeutą, współpracuje z alpaką. Rozumiem, że nie każdy miał do czynienia z alpaką, ale zapewniam, że naprawdę warto!

Alpaka to zwierzę z rodziny wielbłądowatych, nieco podobne do lamy, jest jednak mniejsza i ma bardziej miękkie futro.

Korzyści płynące z pracy z alpakami są ogromne, przede wszystkim alpakoterapia podnosi samoocenę, pewność siebie oraz empatię u pacjentów. Jak Państwo widzicie, nie ma się nad czym zastanawiać!

To jest to co pomoże Wam, Waszym dzieciom i całej rodzinie!

Zooterapia - Poznań, Lusowo

Czy to trudne?

Oczywiście, że nie! Moje alpaki są towarzyskimi, przyjaznymi i łagodnymi zwierzętami. Mają przyjemne w dotyku futro i kochają być głaskane. Przebywanie z moimi zwierzątkami pozytywnie wpływa na samopoczucie – pomaga się odstresować. Alpakoterapia polega na bezpośrednim kontakcie. Zupełnie jak z przyjacielem. Z alpaką wykonuje się różne ćwiczenia oraz zabawy. Można je karmić, a nawet przytulać się do nich. Dzięki dotykowi wzmocni się Wasza więź z alpaką oraz poprawi się to coś, co nazywamy „radością życia”.

Czy łatwo zaprzyjaźnić się z alpakami?

Już po pierwszym spotkaniu z moimi alpakami odniesiecie Państwo wrażenie, że Was kochają. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji szybko się uczą.

Nawet jeśli posiadacie barierę przed zwierzętami, moje alpaki są w stanie ją przełamać. Ich wygląd sprawi, że nie dacie rady przejść obok nich obojętnie. Z pewnością będziecie chcieli się do nich przytulić. Ich usposobienie pomoże Wam podnieść Wasz komfort życia zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym.

Dla kogo wskazana jest alpakoterapia?

zooterapia

Jeśli Wy lub Wasze dzieci zmagacie się z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, depresją, autyzmem, ADHD lub zespołem Downa, to zapraszam na moje zajęcia, dzięki którym będziecie mogli zauważyć pozytywne zmiany już od pierwszych chwil.

Alpakoterapia jest również pomocna przy problemach emocjonalnych, uspokaja ludzi po ciężkich sytuacjach życiowych, załamaniach nerwowych, a także pomaga wyjść z traumy po ciężkich wypadkach. Oczywiście zapraszam również tych, którzy po prostu złaknieni są kontaktu z tym niezwykle przyjemnym i sympatycznym zwierzęciem.

Zapewniam Państwa, że po pierwszej wizycie, z niecierpliwością będziecie oczekiwać następnej. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem wraz z odrobiną egzotyki oraz licznymi atrakcjami dla Waszych pociech zapewni Wam niezapomniane przeżycia. Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Zapraszam na indywidualne zajęcia z alpakoterapii!

Dlaczego indywidualne spotkania dają Ci więcej korzyści? Przeczytaj w tym artykule: