Jo-Alpa

MASAŻ AJURWEDYJSKI

W mojej ofercie znajduje się również masaż ajurwedyjski Abhyanga, który ma za zadanie pomóc zachować duchowo-fizyczną równowagę w organizmie. Ma on oczyścić ciało z blokad, które powstały od nadmiaru stresu. „Abhi„ znaczy w sanskrycie „do„, a „ang” to pojęcie związane z ruchem. Dzięki masażowi Abhyanga energia ma wrócić do poddającej się mu osoby, a jej organizm mają opuścić wszystkie toksyny. Masaż Abhyanga jest masażem całego ciała.

masaż ajurwedyjski Lusowo

Na czym on polega?

Masaż ajurwedyjski polega na wymasowaniu całego ciała, przy jednoczesnym wykorzystaniu olejków eterycznych, które starannie dobieram do Państwa potrzeb. Masuję między innymi głowę, twarz, klatkę piersiową, plecy, dłonie i stopy. Długość zabiegu dobieram w zależności od Państwa potrzeb, co oznacza, że będą mieli Państwo okazję spędzić w moim gabinecie od 15 do 60 minut. Olejki, które wykorzystuję, są najpierw podgrzewane, dzięki czemu mogą sprawiać Państwu większą przyjemność podczas ich nakładania, a przy okazji pełnić funkcję rozgrzewającą. Dzięki olejkom moje ręce wywołują mniejsze tarcie, co pozwala Państwu lepiej odprężyć. Ruchy moich rąk odbywają się według zasady – w stronę serca mocniej, a od serca słabiej.

Jak wygląda przebieg masażu?

Pierwszą czynnością, którą wykonuję, jest staranne natłuszczenie całego ciała. Następnie zaczynam masować głowę, kark, klatkę piersiową i barki. Podczas masażu głowy przebywacie Państwo w pozycji siedzącej, a następnie kładziecie się na plecy, dzięki czemu mogę przystąpić do masażu barków i okolic klatki piersiowej. Po tym, jak obrócicie się Państwo na brzuch, przystępuję do masowania pleców, pośladków, nóg i stóp. Ten krok pozwala ciału uwolnić się od całego nagromadzonego stresu i rozładować napięcia. Dzięki mnie mają Państwo szansę na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii!

Jakie są efekty masażu ajurwedyjskiego?

Efektów takiego masażu jest wiele. Są to między innymi zalety zdrowotne takie jak:

  • leczenie stanów zapalnych i opuchlizn,
  • wzmacnianie układu odpornościowego,
  • odtruwanie organizmu,
  • pobudzanie wymiany płynów w tkankach i krążenia krwi
  • poprawienie przemiany materii.
masaże orientalne

Mogą mieć Państwo pewność, że mój masaż ajuwerdyjski pozytywnie wpłynie na Wasze samopoczucie (szczególnie polecam ten masaż osobom, które mają problemy z depresją) oraz skórę, która zostaje wygładzona i nawilżona.

Jeśli szukacie Państwo masażu, który ma wpływ na Wasz stan fizyczny, psychiczny i energetyczny, to z czystym sumieniem mogę polecić Państwu masaż ajurwedyjski.