Jo-Alpa

MASAŻ CHIŃSKI

Masaż chiński jest już znany od wielu lat – pierwsze wzmianki o jego stosowaniu pojawiły się już ponad 2000 lat temu! Stosuje się w nim elementy masażu relaksacyjnego, który ulepszany jest na podstawie osiągnięć naukowych w dziedzinie medycyny. Moi pacjenci uwielbiają ten masaż, ponieważ pomaga im zapomnieć o stresie, który towarzyszy im na co dzień w pracy. Jestem dumna z tego, że mogę Wam pomóc oczyścić swojego ducha i rozluźnić napięte ciało.

Masaż chiński wielkopolska

Jakie są wskazania do masażu?

Masaż chiński polecam osobom pracującym w pozycji siedzącej, czyli m.in. pracownikom biurowym, żeglarzom, kierowcom zawodowym. Jeśli odczuwacie Państwo bóle pleców, kręgosłupa, zmęczenie fizyczne, bezsenność, problemy z układem trawiennym, nerwobóle i napięcia mięśniowe, oznacza to, że powinniście przyjść na mój zabieg. Oczywiście, jeśli nie zmagacie się z wymienionymi dolegliwościami, również zapraszam. Dla osób zdrowych wykonany przeze mnie masaż dostarczy wiele pozytywnych czynników, np. rozluźni ciało, umysł oraz zmniejszy odczuwany stres.

Na czym polega masaż?

Tradycyjna chińska medycyna postrzega ciało ludzkie jako dynamiczny układ energetyczny. Według wschodniej kultury ciało zewsząd otoczone jest energią Qi. Tę energię można spotkać wszędzie – w powietrzu, wodzie, ziemi lub też w innych postaciach (narządy, rośliny, zwierzęta, tkanki oraz krew). Qi może swobodnie wędrować po ciele kanałami energetycznymi zwanymi meridianami. Energia pobudza każdą komórkę naszego ciała do rozwoju i poprawia cyrkulację krwi. W przypadku zablokowania jednego z kanałów energetycznych energia Qi zostaje również zablokowana, przez co równowaga organizmu zostaje zakłócona. Właśnie przez to powstają różne bóle oraz choroby. Masaż chiński pełni role zabiegu leczniczego i najczęściej łączy się go z akupunkturą, bańkami, moxą, i qigong’iem. Moim głównym założeniem podczas masażu jest przekazanie energii z zewnątrz do wnętrza ciała oraz pobudzenia przepływu energii Qi mojego pacjenta. Przekazanie energii zachodzi poprzez uciskanie określonych punktów akupunktury lub chorego narządu.

Co poczujemy po odbyciu masażu?

Masaż jest całkowicie bezpieczny. Jest sprawdzoną metodą poprawiania zdrowia fizycznego i psychicznego. Mogę zapewnić, że działa nie tylko na miejsca chore, lecz także na cały organizm, poprawiając jego kondycję. Po odbytej u mnie terapii odczujecie Państwo poprawę samopoczucia, odprężenie, a także zwiększy się odporność organizmu, zmniejszy uczucie stresu i odczuwanych napięć.