Jo-Alpa

MASAŻ SHIATSU

Na czym polega?

Masaż Shiatsu to japoński masaż, podczas którego naciskam ciało kciukami. W tej metodzie wykorzystuję wyłącznie palce i dłonie. Dzięki naciskaniu określonych punktów ciała reguluję wewnętrzną energię Państwa organizmu. Poprzez nacisk poprawiam zdrowie, sprawność, samopoczucie, zapobiegam chorobom i poprawiam sprawność intelektualną. Dzięki zabiegowi intelekt, ciało i dusza uzyskują równowagę. Profilaktyczne poddawanie się masażowi shiatsu przyczyni się do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia przez długi czas. Można go też stosować do złagodzenia odczuwanych dolegliwości. Co ciekawe, w Japonii masaż Shiatsu jest oficjalnie uznany za formę leczniczą przez ministra zdrowia!

Podczas zabiegu najpierw kładą się Państwo na brzuchu, a ja skupiam się wtedy na masowaniu pleców, po wymasowaniu których rozpoczynamy masaż przednich partii ciała.

Masaż shiatsu lusowo poznań

Jakie działanie ma ten masaż?

Wykonywanie masażu Shiatsu ma na celu poprawienie przepływu energii Chi w organizmie, ponieważ wszystkie dolegliwości i problemy psychologiczne człowieka wiążą się z jej niewłaściwym przepływem. Żeby naprawić przepływ energii, należy przede wszystkim odblokować meridiany, czyli kanały energetyczne. Po moim masażu z pewnością poczujecie się Państwo odprężeni i uwolnieni od napięcia, które odczuwaliście wcześniej. Masaż Shiatsu pełni również funkcję leczniczą, poprzez wzmocnienie odporności organizmu. Ma on jednocześnie pozytywy wpływ na organy wewnętrzne człowieka, a także pomaga w leczeniu bólu pleców, mięśni, jak również w walce z bezsennością oraz depresją.

Kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Masaż Shiatsu warto stosować zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, ponieważ łagodzi wszelkie bóle, schorzenia oraz im zapobiega. Szczególnie polecam go osobom, które borykają się już z dolegliwościami bólowymi czy też kontuzjami, gdyż mój zabieg ma na celu pobudzenie organizmu do działania przeciwko czynnikom, które są przyczyną chorób i innych dolegliwości. Jeśli jesteście Państwo osobami, które na co dzień spotykają się z silnym stresem lub ciężką pracą fizyczną, również polecam skorzystać z tej formy masażu.

Kiedy nie należy korzystać z masażu Shiatsu?

Tak, jak wspominałam, masaż Shiatsu jest masażem delikatnym, lecz mimo to ma pewne przeciwskazania. Jeśli macie Państwo problemy z nadciśnieniem, miażdżycą, osteoporozą, hemofilią, menstruacją nie powinniście Państwo korzystać z tego masażu. To samo dotyczy kobiet w ciąży. Proszę się jednak nie przejmować. W mojej ofercie z pewnością znajdziecie Państwo idealny masaż dla siebie.