Jo-Alpa

MASAŻ SHIATSU

Na czym polega?

Masaż Shiatsu to japoński masaż, podczas którego naciskam ciało kciukami. W tej metodzie wykorzystuję wyłącznie palce i dłonie. Dzięki naciskaniu określonych punktów ciała reguluję wewnętrzną energię Państwa organizmu. Poprzez nacisk poprawiam zdrowie, sprawność, samopoczucie, zapobiegam chorobom i poprawiam sprawność intelektualną. Dzięki zabiegowi intelekt, ciało i dusza uzyskują równowagę. Profilaktyczne poddawanie się masażowi shiatsu przyczyni się do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia przez długi czas. Można go też stosować do złagodzenia odczuwanych dolegliwości. Co ciekawe, w Japonii masaż Shiatsu jest oficjalnie uznany za formę leczniczą przez ministra zdrowia!

Podczas zabiegu najpierw kładą się Państwo na brzuchu, a ja skupiam się wtedy na masowaniu pleców, po wymasowaniu których rozpoczynamy masaż przednich partii ciała.

Jakie działanie ma ten masaż?

Wykonywanie masażu Shiatsu ma na celu poprawienie przepływu energii Chi w organizmie, ponieważ wszystkie dolegliwości i problemy psychologiczne człowieka wiążą się z jej niewłaściwym przepływem. Żeby naprawić przepływ energii, należy przede wszystkim odblokować meridiany, czyli kanały energetyczne. Po moim masażu z pewnością poczujecie się Państwo odprężeni i uwolnieni od napięcia, które odczuwaliście wcześniej. Masaż Shiatsu pełni również funkcję leczniczą, poprzez wzmocnienie odporności organizmu. Ma on jednocześnie pozytywy wpływ na organy wewnętrzne człowieka, a także pomaga w leczeniu bólu pleców, mięśni, jak również w walce z bezsennością oraz depresją.

Kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Masaż Shiatsu warto stosować zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, ponieważ łagodzi wszelkie bóle, schorzenia oraz im zapobiega. Szczególnie polecam go osobom, które borykają się już z dolegliwościami bólowymi czy też kontuzjami, gdyż mój zabieg ma na celu pobudzenie organizmu do działania przeciwko czynnikom, które są przyczyną chorób i innych dolegliwości. Jeśli jesteście Państwo osobami, które na co dzień spotykają się z silnym stresem lub ciężką pracą fizyczną, również polecam skorzystać z tej formy masażu.

Kiedy nie należy korzystać z masażu Shiatsu?

Tak, jak wspominałam, masaż Shiatsu jest masażem delikatnym, lecz mimo to ma pewne przeciwskazania. Jeśli macie Państwo problemy z nadciśnieniem, miażdżycą, osteoporozą, hemofilią, menstruacją nie powinniście Państwo korzystać z tego masażu. To samo dotyczy kobiet w ciąży. Proszę się jednak nie przejmować. W mojej ofercie z pewnością znajdziecie Państwo idealny masaż dla siebie.