MASAŻ BAMBUSEM
Masaż bambusem to całkowicie nowy sposób, by uwolnić ciało i umysł od skutków życia w ciągłym pośpiechu, stresie i przemęczeniu. Jego twórcą jest Francuz, którego zainspirowały pandy, ocierające się pędami bambusa. A przecież wszyscy wiemy, że zwierzęta te zwykle wyglądają na szczęśliwe i zadowolone z życia.
Jak wykonuję masaż?
Masaż bambusem zaczynam od delikatnego podgrzania bambusowej łodygi. Na początku używam większych pałeczek i miotełek, żeby wymasować większe obszary ciała, następnie wybieram te w innym rozmiarze, które są przeznaczone dla mniejszych części ciała.
Warte zaznaczenia jest to, że każdy kij bambusowy jest inny – różnią się one przekrojem i długością, dlatego dbam o to, aby były jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Zabieg rozpoczynam od stóp, a następnie stopniowo przechodzę w górę do karku. Masuję techniką wałkowania, której podstawowym zadaniem jest rozluźnienie mięśni.
Oprócz bambusów korzystam również ze specjalnych olejków, dzięki temu masaż staje się również formą aromaterapii.
Masaż bambusem trwa średnio od 45 min. do 60 min.– czas jest zależny od potrzeb danego pacjenta.
Jakie są działania?
Zabieg z wykorzystaniem bambusa zaliczany jest to masażów leczniczych. Podstawową i najważniejszą jego funkcją jest poprawa krążenia krwi i limfy w ciele.
Podczas „wałkowania” docieramy nawet do tkanek głębokich, co powoduje zwiększenie się dotlenienia komórek. Usprawnia się również działanie układu trawiennego, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się szkodliwych toksyn.
Efekty takiego masażu
Masaż bambusem działa na cały organizm: relaksuje, koi bóle pleców oraz mięśni, zmniejsza napięcie mięśniowe i nerwowe. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i łagodzi stany depresyjne.
Po takim zabiegu osiągniesz stan pełnego odprężenia, wyciszenia, rewitalizacji i regeneracji.
Zalecenia i przeciwwskazanie do wykonania masażu
- mają problem z cellulitem,
- odczuwają braki aktywności fizycznej,
- zmagają się ze zmianami skórnymi,
- cierpią na ogólne złe samopoczucie,
- odczuwają bóle mięśni i pleców.
Zaznaczam również, że ten masaż nie jest dla każdego. Oto przeciwwskazania:
- ciąża,
- nowotwory,
- krwotoki lub ich ryzyko wystąpienia,
- choroby przebiegające w stanie zapalnym.