Jo-Alpa

MASAŻ RELAKSACYJNY

Jaki jest jego cel?

Najważniejszym celem masażu relaksacyjnego jest zrelaksowanie, odstresowanie, rozluźnienie i wyciszenie pacjenta. Jeżeli więc potrzebujesz chwili spokoju tylko dla siebie, to zapraszam do mojego gabinetu!

Masaż relaksacyjny

Technika wykonywania

Podczas masażu wykonuję ruchy takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i potrząsanie. Robię to powoli, symetrycznie i głęboko. W ten sposób zmniejszam pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych w skórze oraz obniżam napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych. Gdy masuję kark lub głowę, używam opuszków palców lub kłębów kciuków, natomiast duże powierzchnie ciała masuję całymi dłońmi.

Nie stosuję gwałtownych technik.

Terapię najczęściej kończę długim podłużnym głaskaniem, które ma działanie uspokajające i wyciszające pacjenta.

Jaki efekt daje zabieg?

Odprężenie i relaks. Masaż relaksacyjny wpływa na wiele aspektów pracy organizmu, między innymi:

– stymuluje układ limfatyczny,

– poprawia metabolizm,

– niweluje dolegliwości bólowe.

Jak się przygotować do masażu?

Przede wszystkim należy się wyciszyć i skupić się na masażu, a także (obowiązkowo) wyłączyć wszystkie urządzenia, które mogą zakłócić spokój. W moim gabinecie dbam o odpowiedni zapach oraz muzykę, a także o natężenie światła. Całe otoczenie pozwoli na głębokie odprężenie oraz zatopienie się w błogich myślach.

Kiedy warto skorzystać?

Z masażu relaksacyjnego warto, a nawet należy skorzystać, jeśli odczuwasz lub zmagasz się z:

– nerwowością,
– bezsennością,
– chronicznym zmęczeniem,
– nadpobudliwością.

Szczególnie polecam go osobom, które żyją w ciągłym pośpiechu oraz są pod wpływem silnego stresu. Po moim zabiegu z pewnością odczujesz odprężenie i zrelaksowanie, a także wewnętrzny spokój i harmonię.

Czy są jakieś przeciwskazania lub niebezpieczeństwa?

Zapewniam, że absolutnie nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Jest on całkowicie bezpieczny. Jeżeli jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, należy to najpierw skonsultować ze mną lub ze swoim lekarzem.

Zapraszam do kontaktu!