Jo-Alpa

MASAŻ SHIRODHARA

Na czym polega?

Masaż Shirodhara to tak zwany masaż na trzecie oko i zalecam jego wykonywanie przede wszystkim jako dodatek do zabiegów. Masaż Shirodhara ma pewne podobieństwa z masażem klasycznym, przez co zalety są podobne np. wyciszenie umysłu, redukcja negatywnych emocji oraz stresów, poprawa przepływu krwi oraz stanu zdrowia, wzmocnienie pamięci oraz koncentracji systemu nerwowego. Podczas masażu wykorzystuję różnego stopnia uciski w konkretne miejsca na Państwa ciele. Te miejsca są tak zwanymi miejscami witalnymi odpowiedzialnymi za naszą energię.

Masaże ciepłymi kamieniami - relaks

Jakie są plusy tego masażu?

Jednym z ważniejszych pozytywnych aspektów przedstawionego masażu jest to, że dzięki przeprowadzonemu przeze mnie zabiegowi wyzbywacie się Państwo szkodliwych toksyn i ożywiacie swoją skórę. Masaż Shirodhara polecam osobom, które mają kłopoty z koncentracją, pamięcią, bólami głowy, nieregularnym snem, paraliżem mięśni lub zaburzeniem czucia. Przedstawiony masaż korzystnie wpłynie również na osoby, które pracują w ciągłym stresie lub wykonują ciężkie, fizyczne czynności. Już po pierwszym zabiegu samopoczucie Państwa znacząco się poprawi, a po serii kilku zabiegów zostawicie swoje problemy w moim gabinecie i zapomnicie o nich na dłuższy czas.

Jak wygląda masaż Shirodhara?

Tego typu zabieg skupia się głównie na twarzy. Podczas jego wykonywania starannie dobieram olejki, które dzięki podgrzaniu i wydzielaniu uspokajających aromatów eliminują stres. Jednym z ważniejszych elementów, które mogę Państwu zaoferować, jest wygodny stół do masażu. Dzięki niemu z pewnością się odprężycie i odrzucicie wszystkie swoje negatywne emocje.

Przebieg masażu

Na początku zaczynam masaż od głowy, należy wtedy wysunąć lekko głowę poza stół tak, żeby olej spływał do miski pod spodem. Olej będzie kapać przez lejek na tak zwany obszar trzeciego oka – czyli na środek czoła. Olej spływać będzie przez środkową linię głowy i włosy aż do miski. Oczywiście olej będzie płynąć nieprzerwanie przez dłuższy czas, abyście mogli się Państwo odprężyć i zrelaksować.

Dlaczego akurat głowa?

Bo tam znajdują się ośrodki energetyczne odpowiadające siedmiu czakrom. W celu zwiększenia efektywności masażu zalecam, po zakończonym zabiegu, unikania stresu przez kilka najbliższych godzin. Dodatkową zaletą masażu Shirodhara jest to, że taki zabieg ma też czynniki odmładzające, ponieważ pozytywnie wpływa na wygląd twarzy przez poprawę kondycji skóry.