Jo-Alpa

MASAŻ TAJSKI

Na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski to połączenie techniki akupresury najważniejszych punktów na ciele z elementami jogi. Akupresura natomiast to technika polegająca na dotykaniu, uciskaniu, głaskaniu i opukiwaniu ciała.

masaż tajski - poznań

Przebieg masażu

Przed rozpoczęciem masażu tajskiego, dla Państwa wygody, niezbędne jest założenie luźnych ubrań, które zapewnią komfort podczas samego zabiegu. Właściwy masaż rozpoczyna się w momencie położenia się na specjalnym materacu, który ma typowe przeznaczenie do tego typu masażu. Podczas samego wykonywania zabiegu bardzo intensywnie pracuję swoim ciałem, a w szczególności używam swoich dłoni, łokci, a nawet stóp. Łokcie wykorzystuję przede wszystkim do rytmicznego naciskania na przebiegające aorty, co wywoła u Państwa uczucie odprężenia. Podczas masażu będą Państwo przyjmować wiele pozycji, które wywodzą się z tzw. jogi pasywnej.

Jakie efekty zapewnia taki masaż?

Podstawowym, pozytywnym efektem masażu tajskiego jest rozładowanie napięcia mięśni, ścięgien i stawów. Po tym masażu będziecie Państwo z pewnością bardziej rozciągnięci niż przed zabiegiem. Naukowe badania dowodzą, że wykorzystanie uciskania odpowiednich punktów na ciele powoduje, że osoba masowana pozbywa się stresu oraz bólu – co również Państwu gwarantuję.

Jak przygotować się do masażu?

Podstawową zasadą, którą zalecam osobom chcącym skorzystać z masażu tajskiego, jest całkowity zakaz jedzenia przed masażem. Ostatni posiłek należy spożyć minimum godzinę przed masażem. Należy też wypić trochę więcej płynów niż zwykle. Jak już przybędziecie Państwo na miejsce, wyciszycie się, a także wyłączcie lub wyciszcie telefon i wszystkie tego typu urządzenia, aby nic Was nie rozpraszało. Przed masażem możecie Państwo przedstawić mi swoje oczekiwania oraz zaznaczyć, na co powinnam uważać, jeśli zmagacie się z urazami lub kontuzją. Zapewniam, że dzięki mojemu masażowi, zapomną Państwo o pracy i wszystkich zmartwieniach.

Dla kogo polecany jest masaż tajski?

Masaż daje wiele korzyści osobom, które na co dzień borykają się ze stresem, ciężką pracą fizyczną lub odczuwają po prostu zmęczenie i brak energii. Po moim zabiegu wszystkie te dolegliwości, z którymi Państwo przyjdziecie, odejdą w zapomnienie. Co ciekawe, w starożytności ten masaż był przeznaczony wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Dziś także Wy możecie poczuć się wyjątkowo i skorzystać z tego ekskluzywnego zabiegu.