Jo-Alpa

TERAPIA TKANEK MIĘKKICH

Do wykonania terapii tkanek miękkich wykorzystuję określone techniki manualne, które mają na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego, czyli mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi. Moje masaże mają na celu ulżyć nie tylko Twojemu spiętemu i obolałemu ciału, ale także mają przynieść ukojenie Twojej duszy!

terapia tkanek miękkich

Mięśniowo-powięziowy masaż głęboki

Masaż mięśniowo-powięziowy nazywany jest w kręgach masażystów także masażem głębokim. Stanowi on metodę, która polega na zrozumieniu warstwowej budowy ciała oraz dotyczy możliwości pracy z warstwami tkanek. Masaż powięzi, który wykonuję, jest formą nieinwazyjnej terapii, której działanie jest w stanie objąć: wszystkie organy, przewody, nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie oraz kości.

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych, którą wykonuję, jest techniką, wykorzystującą różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Moim celem jest uwolnienie Państwa od bólu, a także poprawa Waszych zaburzonych wzorców ruchowych.

Kinesiotaping

Kinesiotaping to inaczej plastrowanie dynamiczne. Polega ono na tym, że oklejane są różne części Waszego ciała specjalnymi plastrami, aby złagodzić odczuwany przez Państwa ból, a także po to, by zapobiec kontuzjom. Moje plastrowanie dynamiczne pomoże również złagodzić ból kręgosłupa, poprawi krążenie oraz zapobiegnie występowaniu skurczy łydek.

Masaż sportowy

Masaż sportowy polecam zarówno sportowcom zawodowym, jak i sportowcom amatorom, w związku z faktem, iż pomaga on osiągnąć lepsze rezultaty i poprawę samopoczucia. Moim celem jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego oraz usunięcie zakwasów. Masaż sportowy jest także bardzo ważnym elementem przygotowań organizmu i mięśni do sezonu zimowego bądź sezonu letniego, zwłaszcza dla osób zajmujących się uprawianiem sportów (dyscyplin) letnich lub zimowych. Polecam jego stosowanie, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.

Masaż Shantala

Najczęściej masaż Shantala wykonuję w celu masowania niemowląt i dzieci. Często rodzice przychodzą do mnie ze swoimi pociechami, abym mogła pomóc dziecku się zrelaksować i uspokoić. Mój masaż sprawia, że maluchy uodparniają się na stres, a także lepiej się rozwijają, są spokojniejsze, a przede wszystkim budzi się w nich poczucie bezpieczeństwa, wynikające z aktywnej obecności bliskiej osoby.

masaż dzieci shantala